Eestimaa ilu pulbitseb hommikuste päiksekiirtega õidepuhkevas võilillenupus, peidab end rannamaja tõrvatud palgi saja-aastases naginas, üllatab sirelilõhnalises tuulekeses. Ja kaob. Põõsaste varju. Helidesse, lõhnadesse, muusikasse.

Eestimaa ilu jagatakse teineteisega justkui sosinal. Räägitakse edasi kui saladust, mis tahab hüüda “Ma olen siin!”, kuid samal hetkel põgeneb päikseloojanguga poolsaare taha.

Eestimaa ilu on lummav, maagiline, vahel nõiduslikki. Et seda tabada, peab seda tundma. Et seda väljendada, peab seda mõistma.

Ligi sajandi vältel Eestimaa ilust inspireeritud ehteid valmistanud Eesti Juveel kutsus enda vaimustust jagama kolm siinset tippehtedisainerit Krista Lehari, Birgit Skolimowski ja Gvido Valickise. Üheskoos sündis LUMMUS – võrratud ehted, mis väljendavad Eestimaa ilu kogu selle eritahulisuses. 2021. aastal lisandus LUMMUSe loojate perre Eesti Juveelitehase mitmekülgne tootmisjuht Siim Anton, kes lõi eelnevate kollektsioonide kõrvale oma luuletusele pühendatud esimese ehteseeria Tammetunne.

 

LUMMUS on Eestis tööstuslikult toodetud isikupärane disainehete bränd, mis sisaldab erinevaid, Eestist inspireeritud kollektsioone. LUMMUS on tasakaal autoriehte ja massitoote vahel.

LUMMUSe ilu ei ole vaid silmades, see on tunnetuses. Kõik ehted valmistatakse kvaliteetsest hõbedast, lähtudes käsitöö traditsioonidest ning kasutades kaasaegseid tehnoloogiaid.

LUMMUS kannab endas põhjamaist eksootikat, väärikust, originaalsust. See on ühtaegu eksklusiivne ja taskukohane.

LUMMUS on ürgsete Eesti juurtega, kuid peegeldab samal ajal maailma trende. LUMMUS on Eesti disainerite vastus maailmale.

LUMMUS on Eesti kvaliteetse disainehte sünonüüm.